Trzy osoby zatrzymane, za kraty mogą trafić nawet na dwa lata17 grudnia 2022, 17:28 
źródło: KPP w Łobzie/sierż. Szymon Martula 

twojeinfo24.pl
twojeinfo24.pl
Wszyscy są mieszkańcami powiatu łobeskiego. Zgodnie z aktualnymi przepisami, za czyn, który popełnili, mogą trafić za kraty nawet na dwa lata.
W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie w trakcie działań prewencyjno – kontrolnych wyeliminowali trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy rozpoczęli jazdę znajdując się pod wpływem środków odurzających.

W trakcie przeprowadzonych kontroli policjanci ujawnili trzech kierowców – mieszkańców powiatu łobeskiego: 2 mężczyzn w wieku 20 i 24 lat, a także 34 letnią kobietę. Wszystkim kierującym pojazdami mechanicznymi zatrzymano uprawnienia do kierowania i teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Zgodnie z aktualnymi przepisami, czyn przez nich popełniony jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2.

Problemu nietrzeźwości oraz kierowania pod wpływem środków odurzających na drogach nie da się prawdopodobnie całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym codziennym działaniom policyjnym, można je znacznie ograniczyć i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu.

Mając to na uwadze, policjanci apelują do wszystkich o podjęcie właściwych działań, gdy widzimy osobę, która piła alkohol lub mamy uzasadnione podejrzenie bądź świadomość ,że znajduje się pod wpływem środków odurzających i chce prowadzić samochód, uniemożliwmy jej dalszą jazdę, a jeżeli nie jest to możliwe, powiadommy o naszych wątpliwościach Policję.

źródło: KPP w Łobzie/sierż. Szymon Martula


Popularne w tym miesiącu

15 stycznia 2023, 14:00 

Śmiertelny wypadek niedaleko Nowogardu


21 stycznia 2023, 19:25 

Tlenek węgla zaatakował w Łobzie. Dwoje seniorów trafiło do szpitala


22 stycznia 2023, 19:09 

Łobez. Odszedł na wieczną służbę śp. mł. ogn. Radosław Skupień.