[DK-6] Malechowo. Karambol na drodze. Siedem osób poszkodowanych, w tym 7-miesięczne dziecko20 lipca 2021, 16:16 
źródło: redakcja 

[DK-6] Malechowo. Karambol na drodze. Siedem osób poszkodowanych, w tym 7-miesięczne dziecko
PSP Sławno
Malechowo. Karambol na drodze. Siedem osób poszkodowanych, w tym 7-miesięczne dziecko
PSP Sławno
+10
W zdarzeniu wzięło udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki, dwa auta dostawcze i jeden samochód osobowy na niemieckich numerach rejestracyjnych. Poszkodowanych zostało siedem osób, cztery, w tym dziecko trafiły do szpitali.
Do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku krajowej szóstki niedaleko Malechowa, około godziny 14.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zderzyły się dwie ciężarówki, dwa busy i samochód osobowy. W pojazdach jest siedem osób, a w tym dziecko i jedna osoba jest zakleszczona w pojeździe - mówi mł. kpt. Piotr Grudzień z Komendy Powiatowej PSP w Sławnie.

Najciężej poszkodowany mężczyzna z urazem wielonarządowym został przetransportowany do szpitala śmigłowcem. Dziecko w wieku 7 miesięcy bez obrażeń trafiło do szpitala na badania wraz z tatą; do szpitala trafiła także dorosła kobieta z ogólnymi potłuczeniami i urazem kończyny dolnej. Na miejscu pomocy udzielały trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz zespół lotniczego pogotowia ratunkowego- informuje Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, który jest remontowany. Tu obowiązywał ruch wahadłowy. W zdarzeniu wzięło udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki, dwa auta dostawcze i jeden samochód osobowy na niemieckich numerach rejestracyjnych- informuje asp. Iwona Ordak z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie

Droga jest zablokowana, utrudnienia potrwają kilka godzin. Policja kieruje na objazdy: od strony Sławna - Karwice na Darłowo; od strony Koszalina - na Lejkowo, czy Gorzycę.

Aktualizacja:
- Wstępnie przyjmujemy, że winę za nie ponosi jeden z kierowców, który nie dostosował się do sytuacji na drodze, a konkretnie do ruchu wahadłowego - mówi asp. Ordak. - Ale tu nic nie przesądzamy, bo ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


Popularne w tym miesiącu

21 września 2021, 08:18 

Kolejne zderzenie dwóch samochodów między Reskiem a Starogardem. Nie żyją dwie osoby, trzecia w ciężkim stanie [ZDJECIA]


21 września 2021, 07:53 

Wypadek na drodze między Starogardem a Reskiem. Poszkodowny 16-latek.