Tragedia na jeziorze Dąbie. Sternik nie trafi do więzienia.28 lipca 2020, 11:59 
źródło: redakcja 

twojeinfo24.pl
twojeinfo24.pl
Sad uznał, że mężczyzna ma na tyle stabilną sytuację życiową (pracę, rodzinę), że ucieczka jest mało prawdopodobna.
- Sąd uznał, iż nie zachodzi obawa matactwa, ponieważ zebrano materiał dowodowy w całości, przesłuchano wyczerpująco uczestników i świadków tego zdarzenia. Natomiast z uwagi na to, że zarzucany podejrzanemu czyn jest zagrożony karą do ośmiu lat pozbawienia wolności zachodzi nikła obawa, iż ewentualna kara za spowodowanie wypadku byłaby na tyle surowa, by skłaniała podejrzanego do porzucenia obecnego trybu życia, ucieczki, czy też ukrywania się - mówił sędzia Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Prokurator złoży zażalenie na tę decyzję sądu.
Card image

Powiązane artykuły

Zarzuty dla sternika motorówki po wypadku na jeziorze Dąbie, w którym zginęła 9-latka


  27 lipca 2020, 17:48 

twojeinfo24.pl
Mężczyzna, który w feralnym dniu stał za sterami motorówki, został zatrzymany już w sobotę. W poniedziałek usłyszał zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy. Prokurator złożył także wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
- Śledztwo wszczęte zostało w kierunku spowodowania wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, czyli o przestępstwo z art. 177 par. 2 kk zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - mówiła Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sternikowi łodzi motorowej zarzutów: spowodowania wypadku w ruchu wodnym, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a druga doznała obrażeń ciała oraz nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, mimo możliwości jej udzielenia bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - dodała Obarek

Sternikowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Prokurator złożył także wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Posiedzenie odbędzie się we wtorek.

Card image

Dramatyczny wypadek Szczecinie. Nie żyje 9-latka, która utknęła pod wodą w kabinie motorówki


  25 lipca 2020, 16:50 

twojeinfo24.pl
Nie udało uratować się 9-letniej dziewczynki, która znalazła się w wodzie po wypadku motorówki na Orlim Przesmyku w Szczecinie. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się przywrócić czynności serca u dziecka.
Informacja o 9-letniej dziewczynce, która miała znajdować się w wodzie, pod łodzią na jeziorze Dąbie, na wysokości Orlego Przesmyku dotarła do służb ratowniczych o godzinie 12:32.

Dziewczynkę z wody wyłowili ratownicy WOPR, którzy jeszcze na łódce rozpoczęli reanimację.

- Gdy tylko dziecko zostało wydobyte z wody zostało przekazane ratownikom medycznym. Przez około godzinę dziewczynka była reanimowana przez zespół ratownictwa medycznego z karetki i zespół LPR - mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

- Niestety nie udało się przywrócić czynności serca u dziecka - dodaje.

W motorówce z kabiną podróżowało osiem osób: czworo dorosłych i tyle samo dzieci. Nie wiadomo dlaczego motorówka się przewróciła i jak dziewczynka została uwięziona pod woda w kabinie. Wyjaśni to prokuratorskie dochodzenie. Ze wstępnych informacji wynika, że dziecko nie miało na sobie kamizelki.

- Informacje o pozostałych poszkodowanych otrzymaliśmy dopiero godzinę później czyli ok. 13:30. - wyjaśnia rzeczniczka pogotowia.

- Te osoby znajdywały się w innym miejscu - przy Kapitanacie Portu. Na miejsce wezwano dwa zespoły ratownictwa medycznego. 4 osoby trafiły do szpitali - kobieta w wieku 40 lat z urazem barku i bólem głowy; 6-letnie dziecko z urazem kończyny górnej; 36-letnia kobieta bez obrażeń i 6-letni chłopiec z otarciami i potłuczeniami.

Card image

Popularne w tym miesiącu

5 września 2020, 11:42 

Poważny wypadek pod Bobolicami. Poszkodowane trzy osoby, w tym dwie ciężko [ZDJECIA+WIDEO]


4 września 2020, 10:06 

Wypadek pod Brojcami. Nie żyje młoda kobieta.


17 września 2020, 16:22 

Mirosławiec: Zderzenie osobówki i cysterny. Nie żyje 25-latek.


Card image