Zarzuty dla sternika motorówki po wypadku na jeziorze Dąbie, w którym zginęła 9-latka27 lipca 2020, 17:48 
źródło: redakcja 

twojeinfo24.pl
twojeinfo24.pl
Mężczyzna, który w feralnym dniu stał za sterami motorówki, został zatrzymany już w sobotę. W poniedziałek usłyszał zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy. Prokurator złożył także wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
- Śledztwo wszczęte zostało w kierunku spowodowania wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, czyli o przestępstwo z art. 177 par. 2 kk zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - mówiła Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sternikowi łodzi motorowej zarzutów: spowodowania wypadku w ruchu wodnym, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a druga doznała obrażeń ciała oraz nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, mimo możliwości jej udzielenia bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - dodała Obarek

Sternikowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Prokurator złożył także wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Posiedzenie odbędzie się we wtorek.

Powiązane artykuły

Dramatyczny wypadek Szczecinie. Nie żyje 9-latka, która utknęła pod wodą w kabinie motorówki


  25 lipca 2020, 16:50 

twojeinfo24.pl
Nie udało uratować się 9-letniej dziewczynki, która znalazła się w wodzie po wypadku motorówki na Orlim Przesmyku w Szczecinie. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się przywrócić czynności serca u dziecka.
Informacja o 9-letniej dziewczynce, która miała znajdować się w wodzie, pod łodzią na jeziorze Dąbie, na wysokości Orlego Przesmyku dotarła do służb ratowniczych o godzinie 12:32.

Dziewczynkę z wody wyłowili ratownicy WOPR, którzy jeszcze na łódce rozpoczęli reanimację.

- Gdy tylko dziecko zostało wydobyte z wody zostało przekazane ratownikom medycznym. Przez około godzinę dziewczynka była reanimowana przez zespół ratownictwa medycznego z karetki i zespół LPR - mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

- Niestety nie udało się przywrócić czynności serca u dziecka - dodaje.

W motorówce z kabiną podróżowało osiem osób: czworo dorosłych i tyle samo dzieci. Nie wiadomo dlaczego motorówka się przewróciła i jak dziewczynka została uwięziona pod woda w kabinie. Wyjaśni to prokuratorskie dochodzenie. Ze wstępnych informacji wynika, że dziecko nie miało na sobie kamizelki.

- Informacje o pozostałych poszkodowanych otrzymaliśmy dopiero godzinę później czyli ok. 13:30. - wyjaśnia rzeczniczka pogotowia.

- Te osoby znajdywały się w innym miejscu - przy Kapitanacie Portu. Na miejsce wezwano dwa zespoły ratownictwa medycznego. 4 osoby trafiły do szpitali - kobieta w wieku 40 lat z urazem barku i bólem głowy; 6-letnie dziecko z urazem kończyny górnej; 36-letnia kobieta bez obrażeń i 6-letni chłopiec z otarciami i potłuczeniami.

Popularne w tym miesiącu

6 sierpnia 2020, 18:20 

Węgorzyno. Zderzenie motoru z ciągnikiem rolniczym. Nie żyje motocyklista.


2 sierpnia 2020, 12:03 

Sarbinowo. Nie udało się uratować mężczyzny, który zniknął pod wodą.


8 sierpnia 2020, 21:52 

Łobez. Pociąg potrącił człowieka na torach ?