Nocny wypadek w Koszalinie. Zginęła młoda dziewczyna z Filipin.19 czerwca 2020, 12:00 
źródło: redakcja 

twojeinfo24.pl
W zderzeniu opla z volkswagenem na skrzyżowaniu ulicy Zwycięstwa z 4 Marca w Koszalinie poszkodowanych zostało 9 osób. Na miejscu śmierć poniosła młoda dziewczyna z Filipin. Kolejne sześć osób trafiło do szpitala, w tym dwójka małoletnich dzieci.
Do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowego opla i volkswagena t5 doszło w czwartek przed północą na skrzyżowaniu ulicy Zwycięstwa z 4 Marca w Koszalinie.

W wypadku uczestniczyło 9 osób. Niestety jedna zmarła na miejscu - była to kobieta w wieku ok. 30 lat. Jedna kobieta w wieku 35 lat była bez żadnych obrażeń i pozostała na miejscu. Pozostałe osoby trafiły do szpitala: kobieta lat 30 z urazem głowy została przewieziona do szpitala wraz z dziećmi w wieku 5 i 8 lat; kobieta lat 30 z urazem głowy; kobieta lat 40 z urazem biodra; kobieta lat 30 z urazem kręgosłupa; mężczyzna lat 40 z urazem barku.
- Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Jak doszło do wypadku?

Około 21-letnia kierująca volkswagenem wraz z szóstką pasażerów wjechała na skrzyżowanie ulic Zwycięstwa i 4 Marca w Koszalinie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącej oplem 33-latce. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego volkswagena t5 dachował. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka volkswagena, ok. 30-letnia obywatelka Filipin. Kolejne sześć osób trafiło do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Warto podkreślić, że o tej porze sygnalizacja świetlna już nie działała.

Busem podróżowało sześć osób - wszyscy są obywatelami filipin, najprawdopodobniej pracują na terenie Koszalina. Oplem jechała kobieta z rodziną – mężem i dwójką dzieci w wieku 4 i 8 lat.

W sumie do szpitala przetransportowano sześć osób: całą rodzinę jadącą oplem oraz kierującą volkswagenem i jednego z jej pasażerów. Po opatrzeniu wszystkie te osoby zostały wypisane w stanie dobrym.

Kierującej volkswagenem policja zatrzymała prawojazdy.Popularne w tym miesiącu

3 lipca 2020, 23:28 

Wybuch gazu w miejscowości Szadzko niedaleko Dobrzan. Cztery osoby ranne


4 lipca 2020, 22:50 

Drawsko. Staranował barierki i zawisł na moście. Od kierowcy było czuć było wyraźną woń alkoholu.


4 lipca 2020, 14:30 

Pęzino k/Stargardu. Podczas prac polowych zapaliło się zboże i ściernisko.