Pijany recydywista za kółkiem. Miał ponad 2 promile i aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.2 grudnia 2016, 20:08 
źródło: redakcja 

Pijany recydywista za kółkiem. Miał ponad 2 promile i aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.
twojeinfo24.pl
39-letni kierowca Mercedesa miał ponad 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, był już wcześniej karany za jazdę po pijanemu i ma aktywne dwa sądowe zakazy.
Dzisiaj o godz. 15:30 funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP w Gryficach zatrzymali 39 – letniego mieszkańca gminy Gryfice podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

"Podczas patrolowania miasta policjanci prewencji gryfickiej komendy, zauważyli jak z parkingu miejskiego wyjeżdża samochód osobowy marki Mercedes. W trakcie próby zatrzymania tego pojazdu do kontroli drogowej, kierujący nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu kierowca zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i dalej próbował uciekać pieszo. W wyniku pieszego pościgu i użyciu środków przymusu bezpośredniego policjanci zatrzymali mężczyznę."

podkom. Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy KPP w Gryficach.


Kierowca Mercedesa miał ponad 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustaliła policja był już wcześniej karany za jazdę po pijanemu i ma aktywne dwa sądowe zakazy.

Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, o jego losie zadecyduje gryficki sąd. Będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.