Gryfice. Śmiertelny wypadek na nowo wybudowanej obwodnicy2 sierpnia 2021, 16:57 
źródło: redakcja 

Gryfice. Śmiertelny wypadek na nowo wybudowanej obwodnicy
Mikołaj @ Grupa TwojeInfo24.pl
Gryfice. Śmiertelny wypadek na nowo wybudowanej obwodnicy
Mikołaj @ Grupa TwojeInfo24.pl
+7
Na nowo otwartej obwodnicy Gryfic osobowy ford transit zderzył się z fordem mondeo. Fordem transitem podróżowało 10 osób, a mondeo dwie.

W zdarzeniu uczestniczyło 11 osób, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. W akcji ratunkowej uczestniczy 5 zespołów ratownictwa medycznego i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego - informuje Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Jechał na pamięć?

Osobowy ford transit jechał obwodnicą do miejscowości Rzęskowo, w tym samym czasie ford mondeo do miejscowości Prusinowo, kierowca jechał najprawdopodobniej na pamięć; zignorował nowe oznakowanie odcinka obwodnicy, co doprowadziło do zderzenia - to wstępne informacje dotyczące przebiegu wypadku.

Bilans poszkodowanych

W zdarzeniu uczestniczyło 11 osób; młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu; 8 osób trafiło do szpitali (wszyscy dorośli; kobiety i mężczyźni w wieku od 22 do 52 lat; z różnymi obrażeniami - urazy brzucha; głowy; klatki piersiowej; kończyn) - to bilans poszkodowanych w tym zdarzeniu na podstawie danych przekazanych przez rzeczniczkę pogotowia.