Nowogard: Dachowało auto. Kierowca i pasażerowie byli pijani.

poniedziałek, 12 lutego 2018 11:55   Nowogard / Miętno

Kierujący audi 33-latek wydmuchał 1.8 promila, dwójka pasażerów też była pod wpływem. Wszyscy trafili do szpitala.

Nowogard: Dachowało auto. Kierowca i pasażerowie byli pijani. mojeinfo24.pl

twojeinfo24.pl
Audi kierowane przez 33-latka wypadło z drogi, koziołkowało i dachowało zatrzymując się na polu około 100 metrów od drogi. Do zdarzenia doszło minionej nocy na drodze między Nowogardem a miejscowością Miętno.

Badanie trzeźwości 33-letniego kierującego wykazało prawie 1.8 promila alkoholu w organizmie. Dwójka pasażerów w wieku 28 i 21-lat też była pod wpływem, wydmuchali odpowiednio 1.4 i 2 promile. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Nowogard.

Cała trójka ze złamaniami i potłuczeniami została przewieziona do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Odpowie za jazdę po pijaku.

Jazda po pijanemu to przestępstwo, za które trudno uniknąć kary. Niezależnie od ilości promili we krwi i niezależnie od tego, czy przez pijanego kierowcę został spowodowany wypadek, czy kolizja, sprawa zawsze kończy się w sądzie. 33-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres 3-lat. Będzie też musiał wpłacić 5 tysięcy na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.