Śmiertelny wypadek pod Pyrzycami.

sobota, 3 lutego 2018 18:47   Pyrzyce

Na drodze między Pyrzycami a Lipianami zderzyły się dwa samochody osobowe i bus. Mimo reanimacji nie udało się uratować młodej dziewczyny.

Śmiertelny wypadek pod Pyrzycami. facebook.com / Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Na drodze między Pyrzycami a Lipianami - stara trójka - zderzyły się dwa samochody osobowe i bus.

- Ze wstępnych informacji przekazanych przez służby wynika, że dwie osoby wymagały pomocy medycznej, a jednej mimo reanimacji nie udało się uratować. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Na miejscu pracuje prokurator i policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.Okoliczności wypadku

Do wypadku miało dojść podczas manewru wyprzedzania przez kierującego audi, który stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą z naprzeciwka kia, w której tył uderzył vw caravella - to wstępne informacje przekazanie przez rzecznika policji w Pyrzycach.

Pomocy medycznej wymagała kierująca kia 50-latka, która z obrażeniami głowy i klatki piersiowej została przewieziona do szpitala w Barlinku. Kierujący audi 26-latek ze złamaną ręką i wstrząśnięciem mózgu został przewieziony do szpitala w Szczecinie. Pasażerka audi 22-letnia mieszkanka województwa lubuskiego mimo reanimacji zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Trudne warunku drogowe.

Obfite opady śniegu sprawiają, że warunki drogowe są wyjątkowo trudne na tym odcinku starej trójki, która ma status drogi wojewódzkiej z niskim priorytetem odśnieżania.