Zderzenie ciężarówek i osobówki na obwodnicy Nowogardu.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:19   Łobez

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku na obwodnicy Nowogardu. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe i osobówka. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu.

Zderzenie ciężarówek i osobówki  na obwodnicy Nowogardu. twojeinfo24.pl

twojeinfo24.pl
Do zdarzenia doszło na obwodnicy Nowogardu na nitce w kierunku Szczecina. Kilkanaście minut po godziny 6 zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe i osobówka. Ratownicy medyczni do szpitala przewieźli dwóch kierowców.

- Ze wstępnych informacji dotyczących tego zdarzenia wynika, że kierujący chłodnią uderzył w tył zestawu do przewożenia złomu. Następnie został uderzymy w tył przez samochód osobowy nissan navara. Nie wiemy, dlaczego doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, ale wiemy, że jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu.

Na godzinę 10:00 droga jest ciągle zablokowana. Służby czekają na holowniki, które mają uprzątnąć samochody.

Kierowca z promilami

0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 31-letni mieszkaniec Nowogardu, który kierował zestawem do przewożenia złomu. Do szpitala trafiły dwie osoby 31-letni kierowca chłodni z podejrzeniem złamania miednicy i lewego uda oraz kierujący nissanem 51-letni mieszkaniec Koszalina z urazami powypadkowymi.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Posterunku Policji w Nowogardzie - poinformowała st. asp. Julita Filipczuk Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie.