Pociąg uderzył w mercedesa na przejeździe kolejowym w Koszalinie.

 piątek, 5 stycznia 2018   11:42

Pociąg IC relacji Przemyśl-Kołobrzeg zahaczył o tył mercedesa stającego na przejeździe kolejowym. Kierująca mercedesem wjechała na przejazd, mimo że po jego drugiej stronie nie miała miejsca na kontynuowanie jazdy, bo blokowały go stojące tiry.

Pociąg uderzył w mercedesa na przejeździe kolejowym w Koszalinie. twojeinfo24.pl

Do zdarzenia doszło przed godziną 11 na przejeździe kolejowym przy ulicy Szczecińskiej w Koszalinie, gdzie pociąg IC relacji Przemyśl-Kołobrzeg zahaczył o tył mercedesa stającego na przejeździe kolejowym.

Kierująca mercedesem wjechała na przejazd, mimo że po jego drugiej stronie nie miała miejsca na kontynuowanie jazdy, bo blokowały go stojące tiry. Po chwili rogatki zaczęły się zamykać i nadjechał pociąg. W momencie uderzenia samochodu przez pociąg znajdowały się w nim trzy osoby, żadna z nich nie wymagała pomocy medycznej.

"Kobieta kierująca mercedesem, jadąca w kierunku centrum Koszalina, na ulicy Szczecińskiej została zablokowana przez ciężarówki i utknęła na przejeździe kolejowym. Nagle zamknęły się rogatki, kobieta nie miała jak uciec. Pociąg intercity relacji Przemyśl–Kołobrzeg musnął tył mercedesa uszkadzając w nim tylną klapę i reflektor. Na szczęście nikomu nic się nie stało."

sierż Beata Gałka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie


Przepisy kategorycznie zabraniają

Wjeżdżania na przejazd kolejowy w przypadku, gdy po jego drugiej stronie nie ma miejsca na kontynuowanie jazdy. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy oraz przygotowują wniosek do sądu o jej ukaranie. Ma jej zostać przedstawiony zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.


Zdjęcia nadesłane przez internautów: