Nowogard. Podtrucie tlenkiem węgla w Nowogardzie.

2017-12-02 12:42:20

Według informacji przekazanych przez rzecznika pogotowia ratunkowego w Szczecinie - o godzinie 11:05 w sobotę 2 grudnia - ratownicy zostali wezwani do nieprzytomnego, pięciomiesięcznego niemowlaka w miejscowości Nowogard. Pod wskazany adres natychmiast został zadysponowany zespól ratownictwa ratunkowego i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Fot. www.mojeinfo24.pl

Nowogard 

Według informacji przekazanych przez rzecznika pogotowia ratunkowego w Szczecinie - o godzinie 11:05 w sobotę 2 grudnia - ratownicy zostali wezwani do nieprzytomnego, pięciomiesięcznego niemowlaka w miejscowości Nowogard. Pod wskazany adres natychmiast został zadysponowany zespól ratownictwa ratunkowego i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. W chwili przybycia ratowników na miejsce zdarzenia niemowlę było przytomnie, w stanie ogólnym dobrym - informuje rzecznik. Ratownicy ustalili, że w mieszkaniu przebywało drugie pięciomiesięczne niemowlę pod opieką babci. Dalsze ustalenia wskazywały, że matka dzieci udała się do przychodni z objawami silnego bólu głowy, zawrotami i odruchami wymiotnymi. Objawy wskazywały na zatrucie tlenkiem węgla. Wezwano strażaków i pogotowie gazowe. Pierwszy pomiar stężania tlenku węgla w mieszkaniu pięciokrotnie przewyższał dopuszczalną normę i wynosił 144 ppm. Tutaj należy podkreślić, że mieszkanie było już wietrzone. Dalsze pomiary wskazywały podwyższone stężenie w miejscu zamontowania pieca gazowego. Decyzją strażaków został on wyłączony z eksploatacji do czasu przeglądu przez specjalistę. Dzieci zostały zabrane na obserwację do szpitala w Nowogardzie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Strażacy alarmują,

aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z ogrzewaniem. Warto jest zaopatrzyć się w czujkę tlenku węgla, która jest niedrogim urządzeniem, a może uratować nam życie. Pamiętajmy, że tlenek węgla to gaz bezwonny i nie można go wyczuć. Przypominamy również o konserwacji urządzeń grzewczych według zaleceń producenta i trzonów kominowych przynajmniej cztery razy w roku. Dbajmy także o kratki wentylacyjne, aby mogło przez nie dopływać świeże powietrze. Kratki i instalacje wentylacyjne powinny być również weryfikowane przez specjalistów i kominiarzy przynajmniej raz w roku.










© Wszelkie materiały (w szczególności zdjęcia, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

--- R E K L A M A ---